25.07.2011

Son 1 Ayın Kahveleri


Haziran ayına sevgili Skingrat aracılığı ile kahve bombardımanı ile başladım.Dubai'den değişik bulduğu kahveleri kapmış gelmiş sağolsun.  Öncelikle MacCoffee ile başlamak istiyorum. Her ne kadar üstünde "cappuccino" yazsa da, kıvam olarak cappuccinoyu hiç andırmıyor. Üstelik bir de Irish Cream aromalı. Irish Cream'i hiç sevmesem de, aroması çok az olduğu için sorun olmadı. Daha çok Nescafe 3ü 1 aradaları anımsatıyor. Oldukça şekerli (tabii bana göre).
Gelelim Nescafe'nin Türkiye'de bulunmayan çeşitlerine... Nescafe'nin bence latte, cappucino, mocha gibi tüm çeşitleri çok başarılı. Köpükleri makine kahvesi kıvamında oluyor. Lattesi gayet tadı yerinde bir latteydi. Vanillia olanı da tahmin etmek zor değil. Bana yine şekerli geldi. Ama şeker sevenler için hiç sorun yok. Aslında bunların arasında bir de mocha vardı ama, fotoğraflayamadan hüpletmişim. O çok başarılıydı (şekeri hariç). Sturbucks'daki mochadan farksızdı desem yanlış olmaz. 
 Bu da Türkiye'de görmeye pek alışık olmadığımız (çok az yerde bulunsa da) bir süt çeşidi. Kahve ve çay için kullanılıyor. Çabuk tüketmek gerekiyor çünkü kullanma tarihi biraz kısa. Yoğun bir süt. Her bir paket tek kullanımlık. Her ne kadar kıvamı yoğun olsa da, benim gibi, kahvesini tamamen light sütle içen biri için tek bir paketi yetersiz geldi. Ama eminim bunu böyle düşünen tek kişi benimdir. Çünkü toz krema kullananlar için miktarı ideal olacaktır. Üzerinde arapça yazdığı için de markası hakkında bir fikrim yok =)


 

Ve işte fotoğraflamayı unuttuğum, ama temsili bir fotoğrafını bulduğum müthiş kahve Maxwell House!  O kadar kahve denemişimdir, ama en lezzetlisi bu sanırsam. Tschibo'nun gold kahvesi normalde favorimdi, ama bunu daha çok beğendim. Fiyatı da pahalı değilmiş üstelik. Sırf deneyelim diye almış Skingrat. Daha önceleri Heinz alıyordu, o da muhteşemdi ama, bu resmen kendini farkettiriyor. İyi ki de almış. Türkiye'de bulamayacağım biliyorum. Ama olsun, bu da bitene kadar yanıma kar kalır =))


Not: Aslında geçen süre zarfında o kadar çok değişik kahve denedim ki, hiç birini de yazmak aklıma gelmemişti. Almanya'dan çokça süpersonik kahve getirmiştim oysa... Tealatte'den hiç bahsetmiyorum bile! Keşke yazsaymışım... Neyse artık, akıllandım. Değişik her şeyi yazmayı planlıyorum. 

Kalın sağlıcakla!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder