12.12.2011

Kahve Dünyası @ Ankara / Beğendik - Kocatepe

Kahve Dünyası Ankara'da bu kadar azken, şubelerinden birinin Beğendik'te olması çok şaşırtıcı. Bunu benim geç keşfetmem daha da şaşırtıcı aslında. Yıllar önce İstanbul'a gittiğimizde, bir arkadaşım Skingrat ile beni Beşiktaş'taki yerine götürmüştü. Gerçekten çok beğenmiştik. Hele fiyatların bu kadar düşük olmasına inanamamıştık. Tabii o zamanlar buranın bir zincir marka olduğunu bilmiyorduk. Bu olaydan 2 sene sonra yine başka bir İstanbul seyahatimizde, başka bir arkadaş "Gelin sizi Kahve Dünyası'na götüreyim" dedi. Ne bilelim yine 2 sene üstüne koca İstanbul'da aynı yere gideceğimizi!!!
Neyse, daha sonra farkettik ki meğer bu bir zincirmiş.Ankara'da bile varmış. Ama hep abidik gubidik yerlerde. Beğendik'te de çoktandır var ama mekanın sıkıcılığından dolayı pek uğruyoruz sayılmaz.

Dün, klasik Beğendik turlarımızdan biriydi yine, kahve içmek istedik ve buraya oturduk. Masada menüler var. Oradan istediğinizi seçip kasaya gidiyor ve siparişini söyledikten sonra, gelip almanız için adınızı çağırıyorlar. Servis biraz yavaş. Ama kahveleri kesinlikle çok leziz! Sıcak çikolatası da şahane! Bu arada atıştırmalık tarzda şeyler burda yoktu. Yalnızca tatlı çeşitleri vardı. Kahve siparişlerimizi verip, yanina Mocha Çikolatalı Pasta aldık. Çok da memnun kaldık, tadı nefisti çünkü! Yanımıza koydukları bıdırık çikolatalarla birlikte iyice tatlıya doyduk. Hatta verdikleri kaşık çikolatayı bitiremedim, aklım kalmadı dersem yalan olur ama başka sefere artık... 


Bu arada buranın Köroğlu şubesi iş yerime çok yakın. Her seferinde biraz erken geleyim de şurada bir kahve içeyim, kahvaltı yapayım diyorum ama yok, 9'dan 1 dakika önce bile gelebilmem mümkün olmadı bugüne kadar =)) 2 yorum: