20.06.2012

Barbekü Chicken

Bu seferki keşif, biraz değişik. Bir kaç kişiden duymuştum burayı daha önceden. Fırsatını bulur bulmaz da oranın bir müdavimi ile birlikte gittik. Tam olarak yeri Kocatepe tarafından gelirken, Olgunlar Sokak'a girer girmez sol tarafta kalıyor. Bir ara geçiyorsunuz sadece...

Burada sadece tavuk var. Yanılmıyorsam menüde köfte de gördüm, ama tavuk köftesi miydi tam emin değilim. Ama gidilecekse buraya, ilk önce mutlaka buranın spesiyali olan barbekü tavuk tadılmalı. Pişirme yöntemleri çok değişik. Tavuk butlarını önceden sosluyorlar, bildiğimiz piliç çevirme usulü pişiriyorlar. Fakat pişirirken, tavuk ayrıca iki ızgara arasına sıkıştırılıyor.

Siparişlerden hemen önce masaya ikramlar geldi. Ana yemekler gelene kadar idare edebilecek kıvamda. Kırmızılı tabak acı sevenler için ideal. Yoğurtlu sos da çok bildiğimiz tatlardan değil aslında. Hardal ile harmanlanmış, baharatlarla da tatlandırılmaya çalışılmış. Deneysel bir çalışma olmuş aslında =))

 Daha sonra aşağıda görünen, mekanın starı masaya geliyor. Pilav miktarı pilav severlere az gelebilir. Tadı çok akılda kalıcı değil. Ama tavuk mükemmel. Pilav olmasa da olur. Hem sosu, hem pişirilme kıvamı muhteşem gerçekten.

 

Aynı tavuğun ayıklanmış olanını da istemek mümkün. Çatalla bıçakla uğraşamam, elimle de yiyemem diyenler, bunu tercih edebilirler. Tek fark görüntüsü!

 

Bu da başka bir seçenek olan tavuk kaburga. Bu da gerçekten çok güzel. Anladım ki, tavuk olayında kötü bir tada rastlamak mümkün değil burada. Barbekü daha önceden denenmişse, diğer sefere bu da tercih edilebilir!


Menüde yok ama, daha önceden gelen arkadaşın tavsiyesi üstüne ev yapımı profiterol istedik. Gerçekten iyi de ettik. Çikolata sosu, hamurun kıvamı gerçekten çok güzeldi. O gün yediğimiz her şeyden çok tatmin olduk.

Mekana gelince, genelde gelen profili öğrenciler ve o civardaki çalışanlar. Fiyatlar çok çok uygun. Fonda genelde sessiz sakin yabancı müzik çalıyor. Kızılay civarlarında böyle bir şeye rastlamak pek mümkün değil. Mekan ufacık. Ancak 4 masa sığıyor içeri. Görünüm olarak çok büyük beklentilerde olmamak lazım. Fakat insanın yolu bu tarafa düşerse ve amaç güzel bir yerde oturmak değil de, leziz bir şekilde karın doyurmak ise, işte sizlere bulunmaz bir fırsat!

4 yorum:

 1. burayı bana da tavsiye etmişlerdi. Bugünlerde lezzetli bir tavuk yemek çok zor. Derhal gidiyorum!!Afiyet olsun

  YanıtlaSil
 2. Değerli blog kullanıcısı siteniz hakkında çok olumlu tepkiler görüyoruz Ümraniye halı yıkama olarak paylaşımlarınızı ve makalelerinizin devamını diler teşekkür ederiz...

  YanıtlaSil
 3. 20 yıldır Şömine Dış Giydirme İmalatı, İthal ve Yerli Hazne Montajı, Mermer Granit Taş Uygulama ve Tasarımı ile Uygun Fiyat Garantisi Sunmaktayız... deltasomine.com/barbeku

  YanıtlaSil
 4. istanbul anadolu yakasında faaliyet gösteriyoruz. mercandekorasyon.com

  YanıtlaSil