4.07.2012

Varuna Gezgin (Cafe Del Mundo) @AnkaraVaruna, aslında Eskişehir'de meşhur olan bir yermiş. Hiç gitmediğim için yorum yapamıyorum. Yorumlarım  ancak burası için olacak. Cafe'nin yeri Tunalı'da, kapanan Mc Donalds'ın olduğu arada. Sağ kısımdan biraz yukarı çıkınca. Dekorasyon muhteşem. Sağda ve solda bir çok rengarenk plakalar var. Her ülkenin kendine özgü araba plakaları, sokak isimleri, kural tabelaları var. Ayrıca minik minik tepsilerde vintage reklam panoları (hepsi de içki ile ilgili) var. Hem gece hem de gündüz bir çok kez gittim ben. Çalan müzik de çok sesli değil, Radiohead, Bat for Lashes gibi çok soothing şeyler çalıyorlar. Bu zaten artı puan!

Diğer iyi bir durum ise, fiyatlar çok makul. Yeni açıldığından böyledir diye düşünüyorum. Fiyatlar artıp kıymete binmeden koşup denemek lazım! 

Bir çok yemeğini de denedik arkadaşlarla. Geçer not alır. "Süper oğlum muhteşem!" diyecek kadar özellikli olmasa da, fiyatını da göz önünde bulundurduğumuz zaman sınıfı geçer.

Hamburgeri güzeldi. Çift köfte ile getiriyorlar. Köfteler kendi üretimleri. Yanında patates ve soslarla geliyor. Sosları yetersiz buldum.
 


 

Tikka Masala, yine çok süper olmasa da, gerçeğini andırıyordu. Konsepti "gezgin" olan bir işletmenin daha çok dünya mutfağına yer vermesini isterdim açıkçası.

 


Aşağıda görünen koca sandviç ise Biftekli Sandviç. Malzeme çok boldu. Ekmeği göründüğü kadar iştah kabartıcı değil. Pek sevmedim. Ama yoklukta da gider, hakkını yemeyelim.

  Bu da Hellimli Salata. Her ne kadar tadına bakmasam da, yiyen arkadaş güzel olduğunu söyledi. Görüntüsü de cezbediciydi. Yine malzemeler çok bol!

 

Menüyü de fotoğrafladım. Şimdilik fiyatlar Tunalı civarı için çok uygun. Sonbahar sonu fiyatlar artar diye düşünüyorum. Kahveleri çok güzel, ben bayıldım.Yalnızca kahve içilmeye bile gidilebilir.


Menüde her ne kadar alkol bulunmasa da, aslında var! Bira istediğinizde aşağıdaki sevimli bardaklarda geliyor. Her biri birbirinden farklı desende.


Gündüz o kadar gitmeme rağmen, bir türlü dekorasyonu çekmek aklıma gelmemiş. Aşağıda geceden görüntüler var. Ama fikir açısından yardımcı olur diye düşünüyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder